Jak przygotować się na próbne czesanie?

 

O czym należałoby pamiętać podczas próbnego czesania? Co ze sobą wziąć, jak się przygotować?
Czy potrzebne są już ozdoby do włosów? Welon? A może iść na żywioł?


Oto kilka wskazówek:

 

- Przed wizytą w salonie fryzjerskim zastanów się, jak miałoby wyglądać Twoje upięcie ślubne; w czym się dobrze czujesz – we włosach rozpuszczonych czy spiętych? Włosy proste, loki, a może delikatne fale? A może jakiś nowy kolor czy pasemka? Pamiętaj też, żeby być otwartym na propozycję fryzjerki, która będzie starała się dobrać odpowiednią fryzurę do Twojej buzi, makijażu, sukni, dodatków.

- Jeśli masz na oku coś konkretnego weź ze sobą zdjęcia fryzur (najlepiej na telefonie), żeby zaprezentować je fryzjerce. Jest to dużo łatwiejszy sposób niż tłumaczenie, co chce się mieć na głowie.

 

- Jeśli jest to możliwe umów się tego samego dnia na makijaż próbny, przed czesaniem. Wtedy będziesz mogła zobaczyć jak to współgra ze sobą, czy Ci się podoba i czy taki ma być efekt końcowy.

 

- Jeśli masz już wszystkie dodatki do włosów, weź je ze sobą. Wsuwki, spinki, diadem, opaska. Dopełni to Twoją fryzurę. Tyczy się to również welonu.

 

- Przygotuj również zdjęcia sukni (swojej już gotowej lub przykładowe zdjęcia sukni, które Ci się podobają) – ułatwi to dobór fryzury.

 

- Jeśli chcesz mieć w dniu ślubu doczepy, dobrze będzie jeśli zabierzesz je na próbne upięcie.

 

- Jeśli planujesz przed ślubem zmienić kolor włosów lub zrobić pasemka czy ombre – nie zapomnij o tym wspomnieć. Fryzura może wyglądać zupełnie inaczej na włosach blond czy czarnych.

 

- Dobrym pomysłem będzie założenie białej lub np. jasno beżowej koszulki/koszuli/sukienki. Dlaczego? Będziesz miała minimalne odwzorowanie kolorystyczne swojego wyglądu.

 

- Jeśli fryzjerka wyrazi zgodę, zabierz ze sobą mamę czy przyjaciółkę, by pomogła w wyborze, jeśli jednak fryzjerka nie życzy sobie osób towarzyszących – uszanuj jej zdanie i przyjdź sama.


Komentarze

Popularne posty